Vinařské kvasinky
 
 
Široká nabídka produktů pro výrobu vín
 

Symbióza přírody a technologie

Výroba vína vždy byla a je ovlivněna mnoha faktory. Půdou a mikroklimatem vinice, odrůdou, počasím a samozřejmě péčí o vinohrad. A nakonec také umem a zkušenostmi vinaře. Některé faktory ovlivnit nedokážeme. Umíme však vinařům, díky našim kvasinkám, pomoci dosáhnout výborných a především stabilních výsledků.
VLASTNÍ KVASINKY
Jedinečné kvasinky přímo z vaší vlastní vinice.
MORAVSKÉ KVASINKY
Pro výrobu odrůdových vín
SEKTOVÉ KVASINKY
Nezaměnitelný charakter a aroma
SPECIÁLNÍ KVASINKY
Pro jedinečné aroma a plnou chuť bílých vín
VÝŽIVA
Živiny pro správnou práci mikroorganismů

Kvasinky z vinohradu

Máte pocit, že vína s použitím komerční kvasinky se senzoricky podobají?
 
S Vlastní kvasinkou izolovanou z vašeho vinohradu budete vytvářet jedinečná odrůdová vína.
Vlastní kvasinka
 
 
Vína nesoucí pečeť vaší vinice

Získání Vlastní kvasinky je opravdu jednoduché!

ZAVOLEJTE NÁM

Sdělíte nám vaše požadavky a očekávání. Vysvětlíme si, zda Vlastní kvasinka může splnit vaše potřeby. V případě zájmu se domluvíme na odběru hroznů, který provedou naši odborníci přímo ve vašem vinohradu za aseptických podmínek.

IZOLACE A TESTOVÁNÍ

V laboratořích z kvasícího moštu izolujeme technologicky významné vinařské mikroorganismy - divoké kvasinky, S. cerevisiae nebo mléčné bakterie. Na základě vašich požadavků pak již budeme hledat a testovat ten správný kmen pro vaše vína.

VAŠE ZNAČKA ROSTE

Na další sezónu připravíme lyofilizovaný preparát aktivních kvasinek, abyste mohli vytvořit ta nejkrásnější vína. Pro vás a vaše zákazníky.

Pro výrobu kvasinky jsme vybaveni dvěma bioreaktory. Malý reaktor umožňuje vyrobit 3 kg lyofilizovaného preparátu aktivní kvasinky. Velký reaktor má výtěžnost 15 až 30 kg.
 
Nejvyšší kvalita lyofilizovaného preparátu zajistí minimální pokles aktivity kvasinek po dobu 3 let při skladování v podmínkách sklepa (12°C).
Jistě vás zajímají ceny.
 
Odběr, izolace a testování
13 850 Kč
 
1 kg lyofilizovaného preparátu
4 850 Kč (na 5000 l vína)
 
ceny bez DPH

Každá technologie vyžaduje správné podmíny a provedení, jen tak splní všechna očekávání

Podívejte se, jak správně připravit aktivní zákvas s Vlastní kvasinkou
Pro přípravu zákvasu doporučujeme použití výživy REVIV O a během kvašení výživu KOMBI liquid.
Moravská kvasinka
 
 
Otevírá odrůdové aroma

To nejlepší z moravských a českých vinic

Autochtonní kvasinky izolované z typických odrůd v nejlepších viničních tratí Moravy a Čech pečlivě vybrané pro výrobu plných odrůdových vín. Produkty řady Moravská kvasinka příznivě ovlivňují strukturu vína, zejména vyváženost jednotlivých elementů jako jsou zbytkový cukr, extrakt, kyseliny a třísloviny. Víno díky Moravské kvasince dosahuje komplexnějšího charakteru.

NEUTRÁLNÍ

NEUTRÁLNÍ

Kvasinka vhodná na širokou škálu odrůd. Dává za vznik tělnatým vínům se zachováním odrůdovosti.
 
RR, RV, MT, VZ, odrůdy rulandského typu.
20 g / 105 Kč
100 g / 425 Kč
500 g / 1 775 Kč
 
ceny bez DPH
Chci objednat, kontaktujte nás!

MODRÉ ODRŮDY

MODRÉ ODRŮDY

Pečlivě vybraná kvasinka pro výrobu plných, komplexních červených vín. Velký rozsah teploty kvašení.
 
Fr, CS, CM, RM, MP, Zw, An, Dr a další.
20 g / 105 Kč
100 g / 425 Kč
500 g / 1 775 Kč
 
ceny bez DPH
Chci objednat, kontaktujte nás!

ESTEROVÁ

ESTEROVÁ

Kvasinka pro výrobu  svěžích, šťavnatých vín s výrazným ovocno - květnatým aroma.
 
RR, RB, RV, RŠ, Ch, Pa, Hi, MM, růžová vína, fresh vína, základ pro sekty.
20 g / 105 Kč
100 g / 425 Kč
500 g / 1 775 Kč
 
ceny bez DPH
Chci objednat, kontaktujte nás!

THIOLOVÁ TERPENOVÁ

THIOLOVÁ / TERPENOVÁ

Vyzdvihuje thiolové   a terpenové aroma. Očekávejte angrešt, rybíz, bez, broskve a oříšek. Vhodné i k delšímu zrání.
 
Sg, Pa, MM, TČ, Hi, RV, CS, Me.
20 g / 105 Kč
100 g / 425 Kč
500 g / 1 775 Kč
 
ceny bez DPH
Chci objednat, kontaktujte nás!

Nejste si jisti výběrem a uvítali byste konzultaci? My jsme připraveni.

Speciální kvasinky
 
 
Pro řešení zvláštních úkolů

AromaBoost

AromaBoost je nesaccharomycetní kvasinka Metschniowia pulcherrima, která díky své bohaté enzymatické výbavě zlepšuje aromatickou komplexnost vína a je určena pro produkci svěžích, šťavnatých vín s výrazným ovocitě - květnatým aroma. Použití M. pulcherrima zároveň potlačuje růst nežádoucích kvasinek autochtonní mikroflóry, čímž je zajištěn plynulý průběh fermentace bez vzniku senzorických defektů. Při její aplikaci na hrozny v násypce zajišťuje účinnou ochranu vůči oxidaci polyfenolických látek. Nejlepší bioprotektivní účinky (antioxidační) jsou dosažené při použití preparátu v kombinaci s taniny.
 
Kvasinka AromaBoost je vhodná pro výrobu bílých (Muškát moravský, Tramín červený, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský) i růžových vín (Zwiegeltriebe), přičemž vzniklý produkt je charakteristický svým jedinečným aromatickým profilem a plností v chuti. Nejlepší senzorické vlastnosti jsou dosaženy při sekvenční inokulaci s kvasinkou Saccharomyces cerevisae, která se aplikuje po 24 hodinách od použití Aromaboostu (viz. Způsob použití). Kvasinka postupně odumírá pří dosažení 2,5 obj.% alkoholu.
 
Tento preparát nedoporučujeme použít na odrůdu Sauvignon.

YeastFusion

YeastFusion je čistá kultura saccharomycetní kvasinky Saccharomyces cerevisieae, vzniklá pářením dvou vyselektovaných kvasinek S. cerevisiae (parentální kmeny). Kvasinka díky své bohaté enzymatické výbavě získané od obou rodičů zlepšuje aromatickou komplexnost vína a je určena pro produkci svěžích, šťavnatých vín s výrazným ovocno - květnatým aroma.
 
YeastFusion je kvasinka vhodná pro výrobu bílých vín odrůd Muškát moravský, Tramín červený, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Hibernal, Sauvignon, Pálava, Rulandské bíle, Rulandské šedé. Vzniklý produkt je charakteristický svým jedinečným aromatickým profilem a plností v chuti.
500 g / 2 250 Kč
 
ceny bez DPH
Chci objednat, kontaktujte nás!
Sektové kvasinky
 
 
Nevšední aroma a chuť

Jste nespokojeni s nabídkou sektových kvasinek?

Na základě dlouhé selekce, výroby stovek lahví sektu a poctivého degustování jsme pro připravili novou generaci jedinečných sektových kvasinek. Dodají výslednému produktu originální aroma a chuť, jaká tu ještě nebyla.

CreamSec

Jak samotný název napovídá kvasinka CreamSec EPS 1108 dává vznik sektů, charakteristických plností a díky vyšší míře autolýzy i krémovému celkovému vjemu s aroma máslové hruška a jemného nádechu žlutého melounu.
500 g / 2 250 Kč s DPH
 
pro výrobu 1250 l sektu
Chci objednat, kontaktujte nás!

FlowerSec

Kvasinka FlowerSec EPS 1214 podporuje květinové a ovocné aroma ve finálním produktu, konkrétně se jedná o projev grepu, limetky, ananasu a broskve.
500 g / 2 275 Kč s DPH
 
pro výrobu 1250 l sektu
Chci objednat, kontaktujte nás!

Příprava aktivního zákvasu - vsaďte na jistotu

Příprava aktivního zákvasu vyžaduje 72 h a několika stupňovou adaptaci kvasinek na prostředí, vinař tak získává jistotu bezproblémového průběhu sekundární fermentace.
 
Cena služby se odvíjí od časové náročnosti přípravy aktivního zákvasu.
 
5 000 Kč / jeden kmen + doprava (do 20 km zdarma, 10 Kč / km) + cena preparátu

Vlastní sektová kvasinka - jedinečné sekty

Prémiová služba Vlastní sektová kvasinka nabízí izolaci z vašeho vinohradu.  Získané kvasinkové izoláty podrobíme řadě laboratorních testů, jejichž cílem je získat chladnomilné kmeny s informacemi o jejich ethanolové toleranci, tendenci k produkci sulfanu, náročnosti na YAN a doporučené teplotě fermentace. Ultimátní zkouškou je fermentační zkouška, která v laboratorním měřítku simuluje proces výroby sektů. Tak si ověříme, že vybraná kvasinka svými vlastnostmi odpovídá požadavkům kladeným na sektové kvasinky a dokážeme určit kategorii jejího senzorického projevu.
 
Odběr, izolace a testování
19 850 Kč
 
1 kg lyofilizovaného preparátu
5 850 Kč / kg
Výživa
 
 
Dopřejte kvasinkám co potřebují
 

Spokojená kvasinka odvede perfektní práci

Jenom zdravé kvasinky, které mají během kvašení dostatek potřebných živin, dokáží mošt správně prokvasit a věnovat se syntéze aromatických látek, namísto boji o holý život.

REVIV O liquid

REHYDRATACE, AKTIVACE A OCHRANA
 
Biologický přípravek REVIV O liquid je výživa pro rehydrataci kvasinek. Napomáhá aktivním suchým kvasinkám k obnovení správné funkce, zásobuje je včas aminokyselinami, růstovými faktory, steroly a vitamíny pro správný průběh kvašení. V kvasícím moštu se zvyšují stresové vlivy, jako narůstající alkohol, toxiny produkované kvasinkami, nebo i zbytky postřiků a nízká teplota, které snižují odolnost kvasinek a ty ztrácí schopnost asimilovat živiny. Steroly a mastné kyseliny hrají důležitou úlohu k zachování správné struktury a funkce buněčných membrán, která zůstává pro výměnu živin a metabolitů. Kvasinky si zachovají své fyziologické vlastnosti a projeví se vytvářením požadovaného aroma.
1 litr / 450 Kč
5 litrů / 2 250 Kč
 
ceny bez DPH
Chci objednat, kontaktujte nás!

KOMBI liquid

KOMPLEXNÍ VÝŽIVA V TEKUTÉ FORMĚ PRO SNADNOU APLIKACI
 
KOMBI liquid poskytuje komplexní výživu kvasinek a esenciální thiamin pro zdravé kvašení moštu v tekutém formátu pro přímé dávkování do kvasícího moštu. Amonná sůl představuje snadno vstřebatelný zdroj dusíku pro rychlý růst kvasinek na začátku fermentace. Následnou životaschopnost kvasinek zajišťují inaktivní kvasinky, které jsou bohaté na aminokyseliny, krátké peptidy, vitamíny a minerální látky, steroly, nenasycené mastné kyseliny, adsorpční polymery a mannoproteiny. Vyvážená dávka thiaminu zabraňuje vzniku „sirky“. KOMBI tedy působí na každou fázi alkoholového kvašení, bez jakýchkoliv překážek. Výsledné aroma vín je čisté a harmonizované. KOMBI je vyroben z čerstvých aerobně kultivovaných kvasinek plné hodnotných mikro a makro elementů.
1 litr / 450 Kč
5 litrů / 2 250 Kč
 
ceny bez DPH
Chci objednat, kontaktujte nás!

SuperSTART

VŠE PRO DOBRÝ START KVAŠENÍ
 
Přípravek SuperSTART obsahuje veškeré důležité elementy pro zdařilý začátek kvašení. Sůl s obsahem dusíku a fosforu snadno zvýší množství asimilovatel­ného dusíku v moštu a vytvoří tak důležitou základnu pro rozvoj kvasinek. Základní elementy spolu s esenciálním thiaminem a dobře vstřebatelné amino­kyseliny podpoří zdravé kvašení bez vzniku reduktivních tónů. Preventivní přídavek buněčných stěn na začátku fermentace napomáhá k odstranění retar­dantů kvašení (postřiky, toxiny, měď) a zabraňuje tak pozastavení fermentace. Celkově SuperSTART zajistí dokvášení vín s čistými tóny a komplexním aroma a podporuje jablečno - mléčnou fermentaci.
500 g / 354 Kč bez DPH
1000 g / 590 Kč bez DPH
Chci objednat, kontaktujte nás!

NATUR O

PLNĚ ORGANICKÁ VÝŽIVA v SUCHÉ FORMĚ
 
Přípravek NATUR O je komplexní organickou výživu kvasinek s esenciálním thiaminem pro zdravé kvašení moštu. Obsahuje dobře vstřebatelné aminokyse­liny, krátké peptidy, vitamíny a minerální látky, steroly, nenasycené mastné kyseliny, adsorpční polymery a mannoproteiny. Oproti anorganickému dusíku je NATUR O kvasinkami vstřebáván postupně a dochází tak k účinné kontrole kinetiky kvašení. Organický dusík je až 4x účinnější než dusík v anorganické formě.  Adsorpční polymery detoxifikují mošt od toxinů produkovaných kvasinkami nebo např. zbytky postřiků. Celkově NATUR O zajistí dokvášení vín s čistými tóny a komplexním aroma a podporuje jablečno-mléčnou fermentaci.  NATUR O je vyroben z čerstvých aerobně kultivovaných kvasinek plné hodnot­ných mikro a makro elementů.
500 g / 570 Kč bez DPH
1000 g / 950 Kč bez DPH
Chci objednat, kontaktujte nás!
Reference
 
Zkušenosti zákazníků, kteří pracují s našimi kvasinkami

Vinařství Stávek

Vlastní kvasinku z odrůdy Frankovka jsem si nechal izolovat již v roce 2015. S projevem kvasinky jsem tak spokojený, že ji dnes používám na všechny modré odrůdy.
 
Ing. Jan Stávek, Ph.D.

Vinařství Dufek

Chceme vyrábět typická vína pro danou oblast, půdu a klimatické podmínky a vlastní kvasinka nám tomuto dopomáhá. Dnes již používáme kvasinky na odrůdy RV, RR, Pa, RM.
 
Josef Dufek

Víno Natural

90 % veškeré produkce vína je zakvašeno Vlastními kvasinkami izolovanými z odrůdy RV a RR.
 
Ing. Tibor Kušický

Kolby, a.s.

Snažíme se jít naproti minimálním zásahům při výrobě vína a když jsme měli možnost nechat si vyselektovat naši první autochtonní kvasinku, neváhali jsme.
 
Ing. Michal Kacetl

Vlastní kvasinku používají

EPS biotechnology, s.r.o.
V Pastouškách 205
686 04 Kunovice
Česká republika
IČ 262 95 059
DIČ CZ26295059
Zapsána u KS v Brně, v odd. C, vl. 42243
Datová schránka  r254eqs